ԱԺ մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում քննարկվել է հանձնաժողովի որոշման նախագիծը
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 8-ի արտահերթ նիստում քննարկել է մշտական հանձնաժողովի որոշման նախագիծը:
Առաջարկվում է դեկտեմբերի 17-ին հրավիրել Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային եւ Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ: Քննարկվելու են Հաշվեքննիչ պալատի տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարությունում 2021 թվականի պետական բյուջեի վեց ամիսների կատարման հաշվեքննության արդյունքների եզրակացությունները:
Հաշվեքննիչ պալատի` էկոնոմիկայի նախարարությունում 2021 թվականի պետական բյուջեի վեց ամիսների կատարման հաշվեքննության արդյունքների եզրակացությունները կքննարկվեն Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային եւ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովների դեկտեմբերի 24-ի համատեղ նիստում:
Գեւորգ Պապոյանը տեղեկացրել է, որ մշտական հանձնաժողովն առաջարկել է համատեղ նիստը գումարել դեկտեմբերի 16-ին: Նշվել է, որ նիստերը տեղի կունենան ԱԺ 334 դահլիճում:

At December 8 extraordinary sitting, the NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs debated the draft decision of the Standing Committee.
It is proposed to convene a joint sitting of the Standing Committees on Financial-Credit and Budgetary Affairs on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Protection on December 17. The conclusions of the audit results of the six months of the state budget for 2021 of the Audit Chamber in the Ministry of the Territorial Administration and Infrastructure will be debated.
The conclusions of the audit results of the six months of the state budget for 2021 of the Audit Chamber at December 24 joint sitting of the Standing Committees on Financial-Credit and Budgetary Affairs and on Economic Affairs in the Ministry of Economy will be debated.
Gevorg Papoyan informed that the Standing Committee proposed to convene the joint sitting on December 16. It was noted that the sittings will take place at the NA hall 334.