ԱԺ մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում քննարկվել է հանձնաժողովի որոշման նախագիծը
ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 8-ի արտահերթ նիստում քննարկել է մշտական հանձնաժողովի որոշման նախագիծը:
Առաջարկվում է դեկտեմբերի 17-ին հրավիրել Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային եւ Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստ: Քննարկվելու են Հաշվեքննիչ պալատի տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարությունում 2021 թվականի պետական բյուջեի վեց ամիսների կատարման հաշվեքննության արդյունքների եզրակացությունները:
Հաշվեքննիչ պալատի` էկոնոմիկայի նախարարությունում 2021 թվականի պետական բյուջեի վեց ամիսների կատարման հաշվեքննության արդյունքների եզրակացությունները կքննարկվեն Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային եւ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովների դեկտեմբերի 24-ի համատեղ նիստում:
Գեւորգ Պապոյանը տեղեկացրել է, որ մշտական հանձնաժողովն առաջարկել է համատեղ նիստը գումարել դեկտեմբերի 16-ին: Նշվել է, որ նիստերը տեղի կունենան ԱԺ 334 դահլիճում:

Проект решения постоянной комиссии обсужден на внеочередном заседании
8 декабря Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам на внеочередном заседании обсудила проект решения комиссии.
Предлагается созвать 17 декабря совместное заседание постоянных комиссий по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и окружающей среды. Будут обсуждены   заключения Аудиторской палаты   (АП) по итогам аудита исполнения Министерством территориального управления и инфраструктур госбюджета за 6 месяцев 2021 г.
Заключения АП по итогам аудита исполнения госбюджета за 6 месяцев 2021 г. в Министерстве экономики обсудят 24 декабря на совместном заседании постоянных комиссий по финансово-кредитным и бюджетным вопросам и по экономическим вопросам.